Koło Gospodyń Wiejskich

Historia

Nie mamy bezpośrednich dowodów ale z przekazu starszych osób wynika,że początki działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Borku można datować już na lata powojenne.

W pięknym wydaniu książki o historii Borku p.t. ”Od wsi Wernera do Borku Szlacheckiego” znajdujemy część poświęconą również działalności Borkowskich Gospodyń.

”...Wprawdzie przed laty działało w Borku Szlacheckim Koło Gospodyń Wiejskich, ale jego działalność praktycznie zamarła. Nowe koło zostało utworzone niedawno: w listopadzie 2009 r. na zebraniu wiejskim, Mieczysław Lackowski zaproponował utworzenie koła. Znalazły się chętne kobiety, które utworzyły Koło Gospodyń Wiejskich „Szlachcianki” i spotykają się raz w miesiącu w domu Jadwigi Wyroby, która jest przewodniczącą koła”

Poniżej przedstawiamy państwu galerie zdjęć prezentującą naszą codzienną działalność.

Zapraszamy także do zapoznania się z treścią prezentacji przygotowanej przez członków koła - prezentacja dostępna TUTAJ.

Kontakt

Przewodnicząca Koła – Barbara Lackowska
e-mail: basialackowska@op.pl
Tel: 695-948-088

Aktualności 2019

    BRAK ZAPLANOWANYCH WYDARZEŃ W NAJBLIŻSZYM CZASIE


SUBSKRYBUJ!

Zapisz się na nasz NEWSLETTER, by być na bieżąco! Dzięki tej subskrypcji będziemy informować Cię o wszystkich ważnych sprawach i wydarzeniach w naszym sołectwie.

Ta strona korzysta z ciasteczek, m.in. w celach statystycznych. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie  Akceptuje  POLITYKA PRYWATNOŚCI
Copyright 2024 BorekSzlachecki.pl
powered by GetSimple CMS