Aktualności

Nabór do STOP SMOG - wydłużony!

Nabór do STOP SMOG - wydłużony!

 

Wydłużyliśmy nabór wniosków do programu STOP SMOG do 31 marca 2022 r.

To ostatnia szansa na skorzystanie z dotacji w ramach programu Stop Smog (również dla osób, które już posiadają ekologiczne źródło ciepła).

20 grudnia 2021 r. ruszył ostatni nabór do programu STOP SMOG. Wnioski na wymianę starego źródła ciepła oraz termomodernizację można składać po wydłużeniu naboru do 31 marca 2022 r. Decyduje kolejność zgłoszeń! 

Termomodernizacja polega na wprowadzeniu zmian, które pozwolą ograniczyć straty ciepła do minimum. Może obejmować przykładowo: 

ocieplenie budynku, 

wymianę okien i drzwi, 

parapetów zewnętrznych, 

obróbek blacharskich 

oraz inne zalecenia wskazane podczas oceny energetycznej. 

Poziom dofinansowania przedsięwzięcia wynosi zawsze aż 90%. Oznacza to, że mieszkaniec będzie musiał zapłacić/odpracować tylko 10% całkowitych kosztów.


Aby wziąć udział w Programie, należy spełnić wszystkie poniższe wymagania:

mieszkaniec składający wniosek musi być właścicielem, współwłaścicielem, posiadaczem samoistnym lub współposiadaczem samoistnym całości lub części budynku mieszkalnego lub lokalu, w którym będzie realizowane przedsięwzięcie, przy czym udział tej osoby lub zakres jej współdziałania nie może być mniejszy niż połowa; w przypadku gdy umowa jest zawierana z więcej niż jednym współwłaścicielem lub współposiadaczem samoistnym suma ich udziałów we współwłasności lub zakres ich współposiadania samoistnego nie może być mniejsza niż połowa;

mieszkaniec osiągał średni miesięczny dochód za rok 2020 na jednego członka gospodarstwa domowego nieprzekraczający 2189 zł w gospodarstwie jednoosobowym i 1563 zł w gospodarstwie wieloosobowym (świadczenie 500+ oraz świadczenia pielęgnacyjne nie wliczają się do dochodu);

mieszkaniec posiada środki własne oraz zasoby majątkowe, tj. wartości dodatkowych działek (nie wliczając działki, na której położony jest dom, którego dotyczy wniosek), samochodów, maszyn rolniczych, papierów wartościowych, środków zgromadzonych w banku lub innych przedmiotów wartościowych,  o wartości nie przekraczającej kwoty 53 000 zł,

mieszkaniec faktycznie zamieszkuje w budynku lub lokalu, którego dotyczy przedsięwzięcie niskoemisyjne;

ważną zmianą w stosunku do poprzedniego naboru jest fakt, że w budynku nie musi być użytkowane stare źródło ciepła (ogrzewania) w postaci niskowydajnego i nieekologicznego kotła na paliwo stałe (węgiel, drewno) jeśli mieszkaniec posiada już ekologiczne źródło ogrzewania, np. kocioł gazowy, może ubiegać się o termomodernizację budynku w ramach programu Stop Smog (bez wymiany kotła) pod warunkiem, że spełnia pozostałe kryteria dostępowe.


Wnioski można składać w Urzędzie Miasta i Gminy w Wydziale Ochrony Powietrza pod adresem Skawina, ul. Rynek 12 (wejście od ulicy Krzywej). Innym rozwiązaniem jest wypełnienie wniosku w formie elektronicznej lub pobranie go ze strony i złożenie w skrzynce umieszczonej przed wejściem do Urzędu lub na Dzienniku Podawczym pod adresem Skawina, ul. Rynek 14.

Często potencjalnymi beneficjentami programu są osoby, które mają trudności z samodzielnym wnioskowaniem o środki i później ich rozliczaniem w innych programach pomocowych, dlatego zwracamy się w prośbą o przekazanie nam informacji o osobach, do których, mimo naszych starań, taka informacja mogła nie dotrzeć lub które Państwa zdaniem potrzebują pomocy. Po przekazaniu takich informacji, będziemy kontaktować się bezpośrednio z mieszkańcem celem pomocy w wypełnieniu wniosku, również w miejscu jego zamieszkania.

W przypadku pytań i wątpliwości zachęcamy do wizyty w Urzędzie Miasta i Gminy w Wydziale Ochrony Powietrza pod adresem Skawina ul. Rynek 12 (wejście od ulicy Krzywej) lub kontaktu telefonicznego pod numerami: 12 277 01 68 / 12 277 00 14.

 

Źródło: OP

<< Wróć do poprzedniej strony

    BRAK ZAPLANOWANYCH WYDARZEŃ W NAJBLIŻSZYM CZASIE


SUBSKRYBUJ!

Zapisz się na nasz NEWSLETTER, by być na bieżąco! Dzięki tej subskrypcji będziemy informować Cię o wszystkich ważnych sprawach i wydarzeniach w naszym sołectwie.

Ta strona korzysta z ciasteczek, m.in. w celach statystycznych. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie  Akceptuje  POLITYKA PRYWATNOŚCI
Copyright 2023 BorekSzlachecki.pl
powered by GetSimple CMS