Aktualności

Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej SUMP

Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej SUMP

Szanowni Państwo,

 

serdecznie  zapraszamy na spotkania otwierające Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej SUM

Gmina Skawina wraz z firmą VIA VISTULA Spółka z o.o. z Krakowa rozpoczyna prace dotyczące przygotowania „Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Gminy Skawina” SUMP (ang. SUMP – Sustainable Urban Mobility Plan) 2030 r. z perspektywą do 2040 r., który nakreśla główne kierunki rozwoju w zakresie systemu transportowego i mobilności, przy szerokim udziale lokalnej społeczności.

Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej SUMP stanowi podstawę do ubiegania się o środki zewnętrzne z funduszy europejskich w nowej perspektywie finansowej 2021-2027, na realizację zadań z zakresu transportu. Dokument stanowi długoterminową wizję uwzględniającą zbilansowany i zintegrowany rozwój wszystkich środków transportu.

Już teraz rusza proces partycypacyjny. Zapraszamy mieszkańców, organizacje pozarządowe, przedsiębiorców, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz pozostałych interesariuszy do udziału w spotkaniach informacyjno-konsultacyjnych, które odbędą się:

13.02.2023 r. godz. 18:00 w Sali Obrad Ratusza – Urząd Miasta i Gminy w Skawinie, Rynek 1, Skawina;

15.02.2023 r. godz. 18:00 w Świetlicy wiejskiej w Zelczynie, ul. Krakowska 119, Zelczyna;

16.02.2023 r. godz. 18:00 w Centrum Aktywności Kulturalnej w Woli Radziszowskiej (Dom ludowy), ul. Św. Jana Pawła II 12, Wola Radziszowska

Celem spotkań jest przedstawienie idei tworzenia „Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Gminy Skawina” wraz z otwartą dyskusją na temat problemów transportowych z jakimi zmagają się mieszkańcy. Jest to okazja do zabrania głosu i opowiedzenia o największych problemach z jakimi zmagają się na co dzień, podczas dojazdów do pracy lub szkoły. Wstępne zebranie informacji pozwoli na właściwe ukierunkowanie działań przy tworzeniu Planu i na zaproponowanie nowych rozwiązań transportowych na terenie Gminy Skawina.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:

Wydział Rozwoju i Strategii

T: 12 277 01 78

E: strategia@gminaskawina.pl

Szczegóły na stronie internetowej gminy:

https://www.gminaskawina.pl/aktualnosci/2023/02/spotkania-otwierajace-plan-zrownowazonej-mobilnosci-miejskiej-sump

<< Wróć do poprzedniej strony

    BRAK ZAPLANOWANYCH WYDARZEŃ W NAJBLIŻSZYM CZASIE


SUBSKRYBUJ!

Zapisz się na nasz NEWSLETTER, by być na bieżąco! Dzięki tej subskrypcji będziemy informować Cię o wszystkich ważnych sprawach i wydarzeniach w naszym sołectwie.

Ta strona korzysta z ciasteczek, m.in. w celach statystycznych. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie  Akceptuje  POLITYKA PRYWATNOŚCI
Copyright 2023 BorekSzlachecki.pl
powered by GetSimple CMS