Aktualności

Pomoc dla poszkodowanych podczasa ulewnych deszczy

Pomoc dla poszkodowanych podczasa ulewnych  deszczy

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skawinie informuje o możliwości skorzystania z pomocy finansowej dla mieszkańców gminy Skawina w związku z ulewnymi deszczami i podtopieniami. Pomoc przyznawana jest w formie decyzji administracyjnej po przeprowadzeniu rodzinnego wywiadu środowiskowego.


Osoby, które doznały szkód w częściach mieszkalnych budynków spowodowanych ulewnymi deszczami lub lokalnymi podtopieniami mogą zgłaszać się do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skawinie. W zakresie świadczeń pieniężnych MGOPS realizuje zadania w oparciu o art. 40 ustawy o pomocy społecznej w formie zasiłku celowego.

Pomoc przyznawana jest w formie decyzji administracyjnej po przeprowadzeniu rodzinnego wywiadu środowiskowego. Zasiłek celowy przeznaczony jest dla osób i rodzin, które poniosły straty w gospodarstwach domowych (budynkach mieszkalnych i podstawowym wyposażeniu gospodarstw domowych) oraz znalazły się w ciężkiej sytuacji życiowej i nie mogą samodzielnie zaspokoić niezbędnych potrzeb bytowych.

Zasiłki te przeznaczone są na pierwszą pomoc, w szczególności na pokrycie w części lub całości kosztów zakupu żywności, leków i leczenia, opału, odzieży, niezbędnych przedmiotów użytku domowego oraz dokonanie drobnych napraw i remontów w mieszkaniu. Zasiłek ten przyznawany jest niezależnie od dochodu osób poszkodowanych. Zasiłków tych nie można traktować jako formy odszkodowania czy refundacji kosztów remontu.

Więcej informacji można uzyskać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Żwirki i Wigury 13 lub pod nr tel.: 12 276 21 37, 12 256 04 50, 12 276 87 25. 
 

<< Wróć do poprzedniej strony

    BRAK ZAPLANOWANYCH WYDARZEŃ W NAJBLIŻSZYM CZASIE


SUBSKRYBUJ!

Zapisz się na nasz NEWSLETTER, by być na bieżąco! Dzięki tej subskrypcji będziemy informować Cię o wszystkich ważnych sprawach i wydarzeniach w naszym sołectwie.

Ta strona korzysta z ciasteczek, m.in. w celach statystycznych. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie  Akceptuje  POLITYKA PRYWATNOŚCI
Copyright 2019 BorekSzlachecki.pl
powered by GetSimple CMS