Aktualności

Wydarzenia CKiS w Skawinie

Wydarzenia CKiS w Skawinie

Szanowni Państwo,

zachęcamy do udziału  na poniżej wymienione wydarzenia organizowane przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

 

1.Obchody Święta Niepodległości – 11 listopada 2021 r., od godz. 10.30

11 listopada, tradycyjne już zapraszamy na Obchody Święta Niepodległości, które rozpoczniemy o godz. 10:30 Uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny (Kościół pw. Św. Św. App Szymona i Judy Tadeusza). Kolejno o godz. 12:00, na skawińskim rynku odbędzie ogólnopolska akcja „Niepodległa do Hymnu”. Po jej zakończeniu zaprosimy do udziału w wydarzeniu „Raduje się serce…”                             W programie obchodów:
• pochód patriotyczny pocztów sztandarowych i delegacji z udziałem Orkiestry Dętej „Sygnał” z Radziszowa
• wspólne śpiewanie z Zespołem Tanto
• rekonstrukcje historyczne: Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej PSZ,
Stowarzyszenie Małopolska Grupa Rekonstrukcyjna ,,KADR”
• happening „Raduje się serce”
• występ Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Słowianki”
• poczęstunek w kuchni polowej.

[Uwaga]

Z przykrością informujemy, iż jesteśmy zmuszeni odwołać koncert „Siekiera, motyka …”  Zespołu Mini Tanto planowany na 11 listopada, na godz. 18.00 w Pałacyku Sokół.                                         Widowiskowo muzyczne miało być zwieńczeniem tegorocznych Obchodów Święta Niepodległości.Mamy nadzieję, że jeszcze w listopadzie uda nam się zorganizować to wspaniałe Wydarzenie.

Szczegóły: https://ckis.pl/event/raduje-sie-serce-na-wyjatkowe-spotkania-i-obchody-uroczystosci-swieta-niepodleglosci/

2.Królestwo instrumentów barokowych: klawesyn i flet traverso – Pałacyk Sokół – 19 listopada, godz. 17.30

Jeśli ktoś z Państwa nie mógł być obecny na koncercie z cyklu Muzyczne Poniedziałki, ma szansę usłyszeć ponownie wyjątkowo rzadkie brzmienie klawesynu z towarzyszeniem fletu traverso, tym razem w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie. Wykonawstwo będzie najwyższej próby: doskonale znane melomanom profesor Bogumiła Gizbert-Studnicka oraz Paulina Tkaczyk - doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka.                                                                      W programie koncertu usłyszymy kompozycje m.in.: Christlieba Siegmunda Bindera, Bazylego Bohdanowicza i Michała Kleofasa Ogińskiego.                                                                                        Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa prac laureatów konkursu plastycznego „Jesienne impresje”, którego wyniki zostaną ogłoszone podczas tego wydarzenia. Muzyczną ucztę poprzedzi wernisaż i wręczenie nagród uczestnikom konkursu

Informacje: https://ckis.pl/event/barokowa-jesien/

3.IV ICO CROSSSMINTON CUP SKAWINA OPEN 2021 – 20 listopada – Hala Widowiskowo-Sportowa/Hala LO w Skawinie

Już 20 listopada zaprosimy międzynarodowy team speedersów do udziału w IV ICO CROSSSMINTON CUP SKAWINA OPEN 2021. Stawką rywalizacji będzie nie tylko max 250 punktów zaliczanych do rankingu ICO, ale jak zawsze w Skawinie, nietuzinkowe medale i dyplomy.

Organizatorem tego sportowego wydarzenia jest Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, współorganizatorem Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie. Patronat nad imprezą objęli Burmistrz Miasta i Gminy Skawina, International Crossminton Organization i Polska Federacja Crossmintona.

Więcej informacji: https://ckis.pl/event/speedersi-250-pkt-czeka-w-skawinie-zapisz-sie/

4.Akademia Czasu Wolnego – sołectwa na terenie gminy Skawina

Akademia Czasu Wolnego to pilotażowy, bezpłatny cykl niebanalnych spotkań i kreatywnych warsztatów kierowany do mieszkańców naszej gminy. W każdym sołectwie będziemy realizować wybraną aktywność przez jeden miesiąc.

W ramach cyklu przeprowadzimy trzy bloki programowe: Klub Malucha, Warsztatowisko i Kreatywkę.

Szczegóły: https://ckis.pl/event/akademia-czasu-wolnego/

 

Wydarzenia współorganizowane:

1.VIII Bieg Niepodległości Skawina-Mogilany – 11 listopada, godz. 12.00

Start biegu zaplanowany został na godz. 12.00. Dystans do pokonania to 8 km. Trasa biegu będzie przebiegać w sposób następujący: Start Skawina ul. Witosa 4 (obok SP nr 6) – ul. Bukowska – ul. Batalionów Chłopskich – ul. Stanisława Wyspiańskiego – Chorowice – Kulerzów – ul. Skawińska – ul. Parkowa – Meta Rynek w Mogilanach. Biuro zawodów będzie znajdować się na starcie przy Szkole Podstawowej nr 6 w Skawinie przy ul. Witosa 4. Natomiast biuro zawodów na mecie i zakończenie zawodów zostaną umiejscowione w Parku przy Dworze w Mogilanach.

Organizatorem wydarzenia jest niezmiennie Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w Skawinie. Współorganizatorami są: Gmina Skawina, Gmina Mogilany, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Szkoła Podstawowa nr 6 w Skawinie, Szkoła Podstawowa w Mogilanach.

Szczegółowe wiadomości: https://ckis.pl/event/viii-bieg-niepodleglosci-skawina-mogilany/

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

<< Wróć do poprzedniej strony

    BRAK ZAPLANOWANYCH WYDARZEŃ W NAJBLIŻSZYM CZASIE


SUBSKRYBUJ!

Zapisz się na nasz NEWSLETTER, by być na bieżąco! Dzięki tej subskrypcji będziemy informować Cię o wszystkich ważnych sprawach i wydarzeniach w naszym sołectwie.

Ta strona korzysta z ciasteczek, m.in. w celach statystycznych. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie  Akceptuje  POLITYKA PRYWATNOŚCI
Copyright 2023 BorekSzlachecki.pl
powered by GetSimple CMS