Aktualności

Wymiany starego kotła

Wymiany starego kotła

Szanowni Mieszkańcy,

istnieje możliwość uzyskania wsparcia w zakresie wymiany starego kotła na paliwa stałe oraz termomodernizacji w ramach programu STOP Smog.

Wnioski o udzielenie pomocy można składać w terminie do 31 października 2019r.

Program dedykowany jest dla osób, które posiadają stary nieefektywny kocioł węglowy, są zagrożone ubóstwem energetycznym i nie zrealizowałyby inwestycji samodzielnie.

Pomoc będą mogły otrzymać osoby, które w okresie 3 miesięcy poprzedzających miesiąc zawarcia umowy z gminą, miały określony ustawą średni miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego (dochód nie może przekraczać 175% kwoty najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym i 125% tej kwoty w gospodarstwie wieloosobowym tj. odpowiednio 1925 zł oraz 1375 zł) oraz spełnią co najmniej jedno kryterium określone we wniosku:

 1. Wnioskodawca jest rencistą lub jest w wieku emerytalnym i prowadzi samodzielne gospodarstwo domowe.
 2. Wnioskodawca jest samotnym rodzicem/opiekunem prawnym w rozumieniu przepisów o świadczeniach rodzinnych.
 3. Rodzina zamieszkująca w budynku ma strukturę wielopokoleniową  i w jej skład wchodzą  dzieci do 26 roku życia uczące się i pozostające na utrzymaniu – prowadzą wspólne gospodarstwo domowe
 4. Wnioskodawca lub członek rodziny lub osoba, wobec której wnioskodawca jest opiekunem prawnym są osobami z orzeczoną niepełnosprawnością lub są niezdolne do pracy lub samodzielnej egzystencji.
 5. Wnioskodawca otrzymuje świadczenie wychowawcze na pierwsze dziecko.
 6. Wnioskodawca otrzymuje świadczenie wychowawcze na trzecie i kolejne dziecko.
 7. W okresie od 1 stycznia 2017 r. do dnia złożenia wniosku rodzina korzystała ze świadczeń realizowanych przez MGOPS
 8. Wnioskodawca oraz osoby zamieszkujące w budynku złożyły oświadczenia, że nie posiadają tytułu prawnego do nieruchomości o powierzchni przekraczającej 30 arów, oraz innego budynku mieszkalnego lub lokalu.
 9. Zużycie prądu w budynku na podstawie faktur za dwa ostatnie okresy rozliczeniowe z dostawcą energii w przeliczeniu na 1 osobę nie przekracza 500 kWh rocznie.

Zakres prac obejmuje np.:

 • wymianę lub likwidację niskowydajnych i nieekologicznych źródeł ciepła na proekologiczne;
 • termomodernizację jednorodzinnych budynków mieszkalnych;
 • podłączenie do sieci ciepłowniczej lub gazowe

Więcej informacji o wsparciu w ramach programu STOP Smog można uzyskać w Wydziale Ochrony Powietrza UMiG w Skawinie ul. Rynek 12 (wejście od ul. Krzywej) oraz na stronie internetowej Gminy Skawina.

Osobą wyznaczoną do kontaktu jest Pan Wojciech Badura tel. 12 277 01 67 e-mail: w.badura@gminaskawina.pl .

 

 

 

 

 

<< Wróć do poprzedniej strony

  BRAK ZAPLANOWANYCH WYDARZEŃ W NAJBLIŻSZYM CZASIE


SUBSKRYBUJ!

Zapisz się na nasz NEWSLETTER, by być na bieżąco! Dzięki tej subskrypcji będziemy informować Cię o wszystkich ważnych sprawach i wydarzeniach w naszym sołectwie.

Ta strona korzysta z ciasteczek, m.in. w celach statystycznych. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie  Akceptuje  POLITYKA PRYWATNOŚCI
Copyright 2019 BorekSzlachecki.pl
powered by GetSimple CMS